Plzeňská filharmonie pronikla v posledních letech na zahraniční pódia a vystupuje v prestižních koncertních síních a také velmi úspěšně a na vysoké úrovni interpretuje hudbu rozličných žánrů. Toto nyní zúročuje při svém prestižním vystoupení. V sobotu 19.srpna hraje jako druhý český orchestr v nově postavené koncertní hale Elbphilharmonie v Hamburku. V Hamburku budou znít v podání Plzeňské filharmonie melodie z filmu James Bond, filharmoniky bude řídit mladý oceňovaný německý skladatel a dirigent Christian Schumann. Zahrát si zrovna na tomto pódiu je pro Plzeňskou filhramonii mimořádný úspěch. „Jsme všichni opravdu nadšeni, je to pro nás velká čest. Melodie z filmu James Bond jsme už představili v loňské sezóně na hudebním festivalu v Regensburgu,“ oceňuje úspěch produkční Plzeňské filharmonie Jakub Truneček. Christian Schumann řídil tento program i v loňské sezóně. „I to je další úspěch tohoto koncertu, Christian Schumann dirigoval například Norimberský symfonický orchestr nebo Londýnský filharmonický orchestr. Hráči mají velikou radost, že mohou s tímto umělcem spolupracovat,“ konstatuje Jakub Truneček.
S interpretací filmových melodií má Plzeňská filharmonie, která úspěšně provádí skladby z různých hudebních žánrů, má bohaté zkušenosti. James Bond není ojedinělým projektem. S velkým úspěchem doprovodila živě 18.února filmové zpracování slavného románu J. J. Tolkiena Pán prstenů – Dvě věže v pražské O2 aréně, kde se před filmovým plátnem s plochou více než 150 metrů čtverečních sešlo přibližně 8000 diváků. A se stejným programem vyrazila Plzeňská filharmonie i na turné v Německu a Rakousku, kdy během dubna navštívila například Norimberk, Mnichov, Stuttgart, Berlín nebo Vídeň. Velké filmové koncerty hrají filharmonici nyní již devátou sezónu. „V zahraničí jsme byli velmi úspěšní s projekty Piráti z Karibiku, Titanic nebo Harry Potter,“ uzavírá ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová.
Koncertní síni Elbphilharmonie se Hamburk pyšní od 11. ledna letošního roku, kdy bylo slavností otevření. Základní kámen byl položen v roce 2007, slavnostní otevření se mělo konat v roce 2010, stavební práce však posunuly první koncert až na rok 2017. Budova dříve sloužila jako skladiště, proto je spodní část budovy zachována ve stejném duchu. Napočítali bychom tisíc skleněných zakřivených oken, dvacet šest podlaží, tři koncertní síně, jeden hotel, parkoviště, restaurace, konferenční místnosti a lázně.